„W trosce o nasze bezpieczeństwo” - XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Tegoroczna edycja pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” miała na celu kształtowanie prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Konkurs miał na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.
Poprzez sztukę zwracano uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu. Zadanie konkursowe miało również nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs promował wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Konkurs miał charakter etapowy i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych.

Uczestnicy konkursu wykonywali prace w kategoriach:
- I grupa – uczniowie klas I-III SP
- II grupa – uczniowie klas IV-VI SP
-III grupa – uczniowie gimnazjum
-IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 16 osób – wszyscy to uczniowie klas I-III. Prace wykonywane były pod kierunkiem Małgorzaty Zontek oraz rodziców.

Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w czerwcu 2016

Wyniki I etapu konkursu – eliminacje w powiecie w Żywcu:

I miejsce – Natalia Bierczak
II miejsce – Emilia Janik