Z wizytą u ratowników...

16 czerwca 2016 roku klasa pierwsza uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez RATOWNIKÓW WODNYCH i STRAŻ POŻARNĄ.

Dzieci dowiedziały się jak powinny zachowywać się na plaży lub w kąpieliskach oraz co powinny zrobić w przypadku zaistnienia zagrożenia.

Po wysłuchaniu uwag ratownika i ubraniu kamizelek ratowniczych, wszyscy udali się w stronę pomostu, z którego zostali wprowadzeni na łodzie ratunkowe i przewiezieni po jeziorze Międzybrodzkim. Zadowolone i rozemocjonowane dzieci wysłuchały później informacji na temat sprzętu znajdującego się na wozie strażackim, a także miały przyjemność pogłaskania psa ratowniczego i zapoznania się ze sposobem jego pracy.

Na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane lodami i soczkami. Chwila ochłody podziałała na wszystkich kojąco, gdyż pogoda była niezwykle słoneczna.

Aby lepiej zapamiętać nowe wiadomości, uczniowie dostali od ratowników książeczki i ulotki.